איך לבנות ולהפעיל תכנית מנטורים  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מהו מנטורינג?

מנטורינג הנו תהליך בו המנטור (החונך) מלווה את הנחנך לאורך זמן (שנה ומעלה) בפגישות מוגדרות מראש.

זהו תהליך חניכה/הכשרה/העצמה המבוסס על ניסיון החיים המקצועי והאחר של המנטור לצד קשר לא אמצעי המבוסס על אישיות המנטור ואישיות הנחנך ומערכת היחסים שנבנית ביניהם.

למנטור בתהליך מספר כובעים בהם ייעוץ,הכוונה,הדרכה,ואימון.התהליך ממוקד בהתפתחות המקצועית והאישית של הנחנך,אולם גם למנטור עצמו יש ערך עבורו בתהליך בו הנו רב משמעות,משפיע,ומוערך.

כמנחה ומלווה מקצועי של גוף המנטורים המתנדבים של מכון היצוא הישראלי,המלווים חברות לעידוד היצוא על פני שנה לפחות,אני נוכח פעם אחר פעם בחשיבות תהליך שכזה והשפעתו הדרמטית על בעל העסק או מנהלו ובהכרח על התוצאות העסקיות של החברה.משובי החברות הנחנכות מעידות על אפקטיביות וחשיבות התהליך עבורן.

הכשרת מנטורים

קורס ממוקד ומעשי שמכשיר מנטורים מתנדבים בכלים מתוך עולם האימון ומשלב תיאוריה והתנסות בפועל

ומאפשר לבנות מיומנויות רכות ומקצועיות המאפשרות לעבוד עם האדם להשגת מטרות המנטורינג

קרא כאן המלצות מנטורים שעברו הכשרה במכון היצוא בהדרכתי

עקרון ההתנדבות ובו אין אינטרסים עסקיים/כספיים בין המנטור לבין הנחנך מאפשר יצירת חלל של אמון ורצון טוב,ואפשרות לנחנך לקבל מבט אמיתי על דרכו,פעולותיו ומטרותיו,מבט שהוא נטול פניות,נקי משיפוטיות ומבוסס על מערכת יחסים מכבדת ומאפשרת למידה,התפתחות וגם פעולה לעבר מטרות.

למי זה מתאים?

  • עמותות מבוססות מתנדבים או מנטורים

  • לארגונים וחברות עסקיות כתכנית הכשרה פנים-ארגונית

  •  להתאחדויות/לשכות מקצועיות.

אני משוכנע שפיתוח בנייה והפעלה של תכנית שכזו יהיה שירות רב ערך ובעל תועלת רבה לכל אחד מחברי הארגון,חברה,עמותה שיסתייע בתכנית מנטורינג.

למידע נוסף על בניית תכנית מנטורים לחברתכם/ארגונכם

קורס מנטורים.jpg