top of page

הכשרת והנחיית מנטורים

מהו מנטורינג?

מנטורינג הינו תהליך בו המנטור מלווה את המנטי בד"כ לאורך זמן (שנה ומעלה)

זהו תהליך חניכה/הכשרה/העצמה המבוסס על ניסיון החיים המקצועי והאחר של המנטור לצד קשר לא אמצעי המבוסס על אישיות המנטור ואישיות המנטי (כימיה) ומערכת היחסים הנבנית ביניהם.

למנטור בתהליך מספר כובעים בהם מודלינג, ייעוץ, הכוונה, הדרכה ואימון. התהליך ממוקד בהתפתחות המקצועית והאישית של הנחנך, אולם גם למנטור עצמו יש ערך עבורו בתהליך בו הנו רב משמעות, משפיע ומוערך.

כמנחה ומלווה מקצועי של גוף המנטורים של מכון היצוא הישראלי אני נוכח פעם אחר פעם בחשיבות תהליך שכזה והשפעתו הדרמטית על בעל העסק או מנהלו ובהכרח על התוצאות העסקיות של החברה. משובי החברות ומנהליהן מעידים על אפקטיביות וחשיבות התהליך עבורן.

"זה למעלה מארבע שנים שגבי משמש כמנחה מקצועי של פרויקט "מנטורים ליצוא" של מכון היצוא הישראלי. במסגרת הפרויקט הכשרנו, בהנחייתו המקצועית של גבי, כ-70 מנהלים בכירים בתעשייה לשמש כמנטורים למנכלי חברות המבקשים להרחיב פעילותם בשוקים הבינלאומיים. בעזרתו של גבי, הפרויקט נמצא בצמיחה מתמדת, ובמהלכו נרתמו למעלה מ-250 מנכ"לים ובעלי חברות ממנטור ששימש עבורם כמקור להשראה והעצמה בכל הנוגע להרחבת פעילות החברה בחו"ל. מעבר למקצועיותו, גבי הוא שותף נאמן ואכפתי ומעל לכל חבר אמיתי לדרך."

שאולי כצנלסון, סמנכ"ל מכון היצוא

לוגו-אתר-מכון-היצוא.png

הכשרת מנטורים

קורס ממוקד ומעשי המכשיר מנטורים בכלים מתוך עולם האימון/אימון מערכות יחסים/אינטליגנציה חיובית ומשלב תיאוריה והתנסות בפועל, ומאפשר לבנות מיומנויות רכות ומקצועיות המאפשרות לעבוד עם האדם להשגת מטרות המנטורינג (ניתן לקיים קורס מלא או סדנאות בזום, זה עובד נהדר)

למי זה מתאים?

  • מוסדות אקדמיים-תוכניות בוגרים למיניהן.

  • עמותות מבוססות מנטורים מתנדבים

  • ארגונים וחברות עסקיות כתכנית הכשרה למנהלים או תמיכה פנים-ארגונית

  • התאחדות/לשכות מקצועיות.

G&D_L1-18.jpg

גבי יקר, בבואי לכתוב לך את תודתי, הצצתי בהיסטוריה הכתובה והמתועדת שלנו בווצאפ ההצצה החטופה, לימדה אותי כי את ההודעה הראשונה שלי אליך , שלחתי ב 12/7 בשעה 10:31 וכך כתבתי לך - בזו הלשון: "בוקר טוב גבי שמי לילך ניר חיבר ביננו. אשמח לשוחח טלפונית אני זמינה... בזמנך...." הווצאפ מלמד שכעבור דקות ספורות זכיתי ממך למענה מסביר פנים: "היי 10 דקות ומתקשר" ככה בפשטות, בטבעיות ובקלילות הכה אופיינית לך, החל להירקם ביננו הקשר שלימים הבשיל לכדי הסדנא שמסתיימת לה עכשיו. חצי שנה בימי קורונה, היא ללא ספק תקופה רבת משקל ומשמעות. כזו שמשאירה חותם. אני מודה ומברכת על המשמעות ועל מכלול האפשרויות שהמפגש איתך הביא לחיי, הן הפרטים והן המקצועיים. הלב הפתוח והקשוב, היד המכוונת (ולעתים גם המובילה) שלך - היו עבורי בבחינת מתנה יקרת ערך, בימים המבולבלים של ראשית הקורונה. היום, במרחק של חצי שנה מאותה צומת חסרת אופק ו –וודאות, אני יודעת לזהות ולהגדיר את "הקסם" שהתרחש. משהו בנוכחות השקטה והבוטחת שלך, בניסיון המעשי שמוקרן ממך, בתקשורת הישירה ונטולת המחסומים, בדינמיות ובזרימה הטבעית שלך, הם אילו שאיפשרו לי לסמן את השביל המרגש הזה, עליו פוסעת ממש עכשיו החבורה המשובחת הזו של המנטוריות והמנטורים. גבי יקר, אתה "מאפשר" בכל הווייתך - תודה שאפשרת לי ו -תודה שאפשרת לנו ! תודה על ההזדמנות, תודה על הזכות תודה על שהיה עם ציפייה אל שעוד יהיה... ובמילים בהירות יותר, כולי תקווה שלא מדובר פה חלילה בפרידה אלא שזו בעצם רק תחילתה (או ליתר דיוק המשכה) של ידידות מופלאה. תודה, בשמי ובשם כל החבורה המופלאה הזו שהתקבצה פה סביבך ובזכותך.

לילך שפר, מתן

מתן.png

בניית תכנית מנטורים מקיפה

- עזרה בגיבוש האג'נדה המקצועית של הארגון לתפיסת המנטורינג

- מיון, גיוס והכשרת המנטורים

- עזרה בבניית מודל ההתאמה בין המנטור למנטי

- ליווי ראש תוכנית המנטורינג מטעם הארגון

- בחירת תכנים רלוונטיים לארגון

- בניית תהליכי המשוב לאורך התהליך

- הנחייה מקצועית ומשובים למנטורים במהלך התהליך

- הכשרות מקצועיות ורענונים למנטורים

- ייעוץ ספציפי ברגעי משבר.

במסגרת התואר השני במנהל עסקים, השייך לבית הספר לניהול וכלכלה פותחה תוכנית מנטורינג, שמטרתה לסייע ללומדים בה בפיתוח קריירה, התמודדות עם דילמות ניהוליות והשלמת מיומנויות ניהוליות חסרות.

מר גבי סינגולדה ליווה את הפרוייקט משלב הקמתו ועד לעלייתו לאוויר. תהליך הליווי כלל ייעוץ ראשוני בבניית הפרוייקט, הרצאת פתיחה במפגש היכרות, הנחיית סדנה למנטורים/ות ומתן שעות ליווי למנטורים/ות בעבודתם עם הסטודנטים/ות.

העבודה עם גבי הינה מקצועית מאוד, נעשית עם חיוך וסבלנות רבה. המנטורים שיבחו את סדנת המנטורים/ות וציינו כי קיבלו כלים יישומיים רבים המסייעים להם בעבודתם עם המנטי. גבי זמין תמיד לשאלות, שמח לסייע בהתלבטויות ואוזנו קשובה לפתור בעיות העולות מן השטח.

 

אשמח לשתף בתהליך העבודה על הפרוייקט ולהמליץ בחום על העבודה עם גבי בתחום זה.

ד"ר חנה מדלר-לירז, המכללה האקדמית תל אביב יפו

האקדמית תא יפו.png
noun_Mentor_1132387.png

מנטורים ממליצים:

מאוד מסור ומקצועי מוצא דרך להוביל כל אחד למיצוי עצמי והישגים

רונן מור, אלביט

קורס 2020_edited.jpg
קורס מנטורים ראשון_edited.jpg
bottom of page